Janus Bananus | delfi.lt

Išskirtinio CV sėkmės istorija arba kas yra „Janus Bananus“

Apie dvidešimtmetę vilnietę Ievą Dargytę, o tiksliau jos prekės ženklą „Janus Bananus“ Lietuva plačiau, ko gero, sužinojo, šiemet jai pasirodžius „LOGIN“ Lietuvos interneto apdovanojimuose. Mergina šiuo metu yra viena pretendenčių laimėti interneto svetainės kategorijoje.


Antrame kurse Londone verslą su rinkodaros kryptimi studijuojanti Ieva dirba laisvai samdoma grafikos dizainere ir fotografe. Be to, pataria kompanijoms rinkodaros klausimais ir gali pasigirti praktika didelėse Lietuvos ir užsienio kompanijose. „Visada stengiuosi integruoti žinias gautas universitete, tačiau daug išmokstu ir praktiškai pritaikau pati“,– sako ambicinga mergina.


Pirmiausia pradėkime nuo to, kas apskritai yra tas „Janus Bananus”: kaip jis atsirado?


Pirmąjį kartą apie Janus išgirdau inovacijų paskaitoje praėjusiais metais. Dėstytojas pristatė jį kaip Romėnų Dievą turintį du veidus: racionalų ir jausminį. Šis personažas labai sudomino, nes pati vadovaujuosi abejomis pusėmis. Racionalioji atsakinga už mokslus, tvarką ir organizuotumą, o jausmingoji – bendravimą su žmonėmis, kūrybinius džiaugsmus ir įkvėpimo ieškojimus.


Janus atspindi tai, kuo tikiu. Taip pat, skamba trumpai ir įsimenamai, taigi nusprendžiau taip pavadinti savo prekės ženklą. Bananus šalia Janus atsirado atsitiktinai. Šis žodžių junginys patraukia akį ir verčia pasidomėti, kas slypi po pavadinimu. Tačiau, įsigilinus, bananas vadinamas laimės vaisiumi. Jis turi daug endorfinų - laimės hormonų, kurie gali praskaidrinti mums pilką dieną. Taigi, galime išversti „Janus Bananus” į laimingą racionaliai ir intuityviai mąstantį žmogų.


Kam puslapis skirtas?


Janus turi labai daug atšakų. Puslapis skirtas gana plačiai auditorijai - žmonėms, mylintiems gyvenimą ir norintiems tiesiog prasiblaškyti, ir tiems, kas ieško kūrybininko, padėsiančio įgyvendinti svajonių projektą.


Iš pradžių Janus buvo „CV online”. Atvykusi į Londoną supratau, kad čia daug konkurencijos dėl darbo ar praktikos reklamos ir rinkodaros agentūrose. Pradėjau sukti galvą, kaip išsiskirti ir parodyti kažką, kas patrauktų dėmesį mano motyvaciniame laiške. Sekiau išdėstyti standartines CV kategorijas: įgūdžiai, darbo patirtis, rekomendacijos. Tik suteikiau joms kitą formą - pridėjau šiek tiek spalvų ir paveikslėlių. Mano nuomone, baltas popieriaus lapas su keliais pavadinimais tikrai nėra geriausias būdas pažinti ir tuomet pakviesti žmogų dirbti komandoje. Tai pakankamai nuobodus būdas, neatskleidžiantis asmenybės.


Tuo pat metu dirbo ir kita Janus pusė. Londonas tapo įkvėpimo miestu. Keliaudama po skirtingus rajonėlius ir juos fotografuodama, supratau, kad jis turi tiek daug skirtingų veidų. Rytai - gyvenimu alsuojantis jaunimo kraštas, vakarai - šiek tiek snobiška, tačiau vis tiek žavi ir šarminga teritorija. Tad visai neseniai pridėjau London Coffee Spots, atskleisdama, mano nuomone, skaniausios kavos ir jaukiausias laisvai samdomo darbo vieteles.


Janus po truputėlį tobulėjo ir įtraukė mados elementą. Keliaudama po pasaulį sutinku tiek daug įdomių ir stilingų žmonių, kurie puikiai atspindi miesto veidą ir padeda perteikti jo atmosferą. Taip atsirado Street Style sekcija. Taip pat norėjau draugams parodyti savo kurtus švarkus bei aksesuarus, kuriuos sukūrėme kartu su gerbiama siuvėja Dana, padedančia mano svajones paversti realybe. Visai netrukus pristatysiu ir Janus Accessories liniją, kurią kuriame kartu su siuvėju iš Stambulo – Yassin. Daiktelius jau bus galima įsigyti Janus internetinėje parduotuvėje.


Aplankius kitus žemynus ir išnaršius Europos lopinėlius padariau tūkstančius nuotraukų, kuriomis norėjau pasidalinti su tais, kurie, galbūt, neturi drąsos ar galimybių keliauti. O gal ieško įkvėpimo naujai kelionei. Kitos šalys suteikia tiek daug jėgų ir noro tobulėti, sukurti kažką naujo. Pamatai kaip žmonės gyvena, kuo užsiima, kokia gamta juos supa - visa tai labai praturtina ir ugdo. Parsiveždamas įspūdžius tobulini ne tik save, bet ir švieti draugus ir visus tuos, kurie nori tavęs klausytis.


Ilgas skrydis į Australiją ir meilė muzikai privertė sukurti tai, ko anksčiau niekada nedariau - grojaraščius. Jau ilgai esu SoundCloud fanė. Klausausi vokiškų house muzikos didžėjų ir mėgaujuosi jų grojaraščiais. Tad pamaniau - kodėl nepabandžius jų sukurti pačiai? Išmokau naudotis Adobe Audition programa, sujungiau mėgstamas dainas ir vualia - Janus Coffee Stories - muzika prie kavos.


O kas toji „Janus school of marketing and advertising” („Janus reklamos ir rinkodaros mokykla“)?


Labai liūdna, tačiau Lietuvoje mažai kalbama apie reklamą ir rinkodarą. Mano žiniomis šalies universitetai nesiūlo tokio specializuoto kurso. Džiugu, kad po truputėlį kuriasi bendruomenės kaip Atomic Garden, bet informacijos apie tai vis tiek nėra daug.


Savo universitete gaunu nemažai teorijos ir kitos aktualios informacijos apie šiuos mokslus. Taip pat daug skaitau, domiuosi, vaikštau į diskusijas ir konferencijas, kur susipažįstu su naujausiomis reklamos bei rinkodaros tendencijomis.


Egzaminų metu turėjau išmokti visą tai mintinai. Kad būtų patogiau mokytis ir geriau įsiminčiau, iš paskaitų informacijos ir knygų vedžiau elektroninius užrašus, kuriais nusprendžiau pasidalinti su tais, kuriems ši tema yra aktuali. Taip atsirado “Theory” skiltis. “Practice” - visa tai, ką girdžiu, matau ar skaitau už universiteto durų. Kiekvienas darbas kurį darai turi išliekamąją vertę - kodėl nepasidalinus to su bendraminčiais?


Mano nuomone, turi pakankamai svarių rekomendacijų ir patirčių sąrašą. Kaip jaunam žmogui pavyko prisibelsti į visas duris?


Visos gautos praktikos ir darbai turi savo istoriją. Dažniausiai savaitę ar daugiau praleidžiu prie motyvacinių laiškų, nusiunčiu sesei patikrinti ir palaiminti, o tada išsiunčiu norimai kompanijai. Būna visko. Anksčiau iš viso negaudavau atsakymų. Laikui bėgant pavykdavo patekti į interviu. Daug kartų girdėjau, kad manęs „negali priimti tokiam trumpam laikui” arba kad įgūdžiai netinka norimai rolei. Leidžiu sau vieną dieną paliūdėti ir judu toliau.


Svarbiausia būti atkakliai ir nenuleisti rankų. Štai pavyzdžiui viena reklamos agentūra Lietuvoje vėlgi pasakė, kad ieško „ilgalaikių praktikantų”, o aš galėjau likti tik vasarai, nes rudenį turėjau grįžti į mokslus. Kadangi tą patį girdėjau ir praėjusią vasarą, kai taip pat aplikavau praktikai toje pačioje agentūroje, nenorėjau taip lengvai pasiduoti. Pasakiau, kad tikrai nepridarysiu jokių problemų, tiesiog stebėsiu darbą, kur reikia – padėsiu. „Tik leiskite man, prašau, mokytis!“ Vadovas prisipažino, kad negali tokiam trumpam laikui prileisti prie projektų ir turimų klientų. Tada sakiau: „Gerai, susirasiu savo klientą ir padarysiu jam savanorišką reklaminę kampaniją”. Vadovas sutiko ir pažadėjo nukreipti mane tinkama linkme ir duoti užduotis. Aš nubėgau pas vienos Vilniaus sidrinės vadovą ir pasiūliau būti savanorišku klientu. Jis atsakė teigiamai. Taip gavau praktiką reklamos agentūroje.


Dabar kai kurie darbdaviai susiranda mane patys, pristato savo projektą ir kviečia prisidėti, taigi tapo šiek tiek lengviau. Tačiau sėkme to tikrai nepavadinčiau. Niekas neateina ir neduoda tau darbo, kai sėdi namie ir žiūri serialą. Kad kažkas įvyktų reikia daug atkaklumo, pasitikėjimo savimi ir sunkaus, ilgo, nuoseklaus darbo.


Visiems ir visuomet be galo įdomūs pinigai. Tačiau gal galėtume abstrakčiai paskaičiuoti, kiek reikėjo investuoti į save ir savo įgūdžius laiko, pinigų... (dar kažko), iki tol, kol atsidūrei šiame taške ir kiek tų investicijų dar reikės?


Būtų labai sunku apskaičiuoti kiek laiko ar jėgų atidaviau investavimui į save ar šiam projektui, kadangi tai vis dar besitęsiantis procesas. Nuolat mokausi grafinio dizaino ypatumų. Naudotis programomis ir kurti internetinį puslapį pradėjau kiek daugiau nei prieš metus. Kiek laiko tam skiriu priklauso nuo laisvų minučių, kiek užsakymų gaunu iš darbdavių ir panašiai. Vieną mėnesį galiu dirbti iki išnaktų. Kitą, jei, pavyzdžiui, yra egzaminų sesija ir reikia mokytis, praktiškai išvis nedirbu, nes tiesiog nėra laiko. Pinigų prasme, išleidžiu labai nedaug, nes visa tai - elektroninis pasaulis, susimokėti reikia tik už programų prenumeratas.


Už keliones dažniausiai susimoku iš gaunamos stipendijos, darbo užmokesčio ir kitų mažų individualių projektėlių. Pavyzdžiui kuriu internetinius puslapius, fotografuoju vakarėliuose, darau kompanijoms lankstinukus ir kita. Keliaudama dažniausiai gyvenu pas draugus arba ieškau pigių nakvynės vietų. Atvažiuoju pamatyti šalies - patogumų neieškau. Protingai taupant viskas įmanoma.


Projektai vis keičiasi. Su kuo dirbi dabar?


Šiuo metu dirbu prie labiau fizinio tipo produkto - odinių aksesuarų. Čia investicijų reikės daugiau. Tačiau, jei darai tai, kuo iš tiesų tiki, ir praleidi daug laiko geriausio sprendimo paieškoms, tau tikrai nusišypsos sėkmė. Štai, pavyzdžiui, ieškojau stiprios odos savo kuprinių linijai, viena odos parduotuvė nukreipė mane į fabriką, kur apsilankius sužinojau, kad vyksta akcija: studentai gali išsinešti du kilogramus odos nemokamai. Kai atėjo laikas siuvimui, rastas meistras pareiškė, kad nenori iš manęs imti pinigų, nes yra dėkingas už mažą paslaugą, kurią padariau. Kelias valandas prižiūrėjau jo parduotuvę, kai šiam reikėjo trumpam išeiti.


Didžiausias tavo laimėjimas šiuo metu...


Tai, kad vis daugiau žmonių sužino apie Janus, semiasi iš to įkvėpimo ir ima pavyzdį kurdami ir populiarindami savo produktus ar idėjas. Dar vienas laimėjimas - mano pačios tobulėjimas ir pastangos pagerinti Janus puslapį. Kasdien mokausi, tobulėju, kartu auga ir mano prekės ženklas.


O kas laukia toliau? Kokia kryptimi eisi?


Kaip Janus vystysis ateityje tikrai negaliu pasakyti. Prieš metus tai buvo „CV online“ anketa, dabar - interneto svetainė, kurioje lankosi gyvenimo grožį vertinančios asmenybės. Galbūt vieną dieną tai taps ir fizinę erdvę turintis produktas, niekada negali žinoti.


Artimiausi planai - Janus aksesuarai - odinės apyrankės, kuprinės ir kita. Taip pat ketinu dalintis Janus salotų receptais ir nuotraukomis. Be to, su keliais draugais kuriame tarptautinę kūrybingų lietuvių bendruomenę pavadinimu OUT! Apie tai išgirsite visai netrukus.


Kai bandai tiek visko aprėpti, iššūkių veikiausiai sulauki kasdien?


Didžiausias iššūkis - pasiekti ir apie savo idėja apšviesti kuo didesnę grupę gyvenimą mylinčių žmonių. Antrasis - rasti tinkamus partnerius, pavyzdžiui siuvėjus, kurie padėtų įgyvendinti tuos projektus, kurių kol kas nemoku iki galo padaryti pati.


Gali sakyti, kad tai, kuo dabar užsiimi yra tavo sėkmės kelias?


Taip. Visa tai ką darau dabar prisideda prie asmenybės tobulėjimo ir saviraiškos. Galbūt Janus gyvuos iki mano gyvenimo pabaigos ir ilgiau. Šiuo atveju - tai mano asmeninio verslo pradžia, kuri kada nors taps pelninga ir užtikrins mano ir mano ateities šeimos laimingą gyvenimą.


Jeigu Janus ir nutrauks savo veiklą - tai bus nuostabi gyvenimo pamoka, kuri visą laiką išliks mano dalimi. Bet kuriuo atveju, viskas ką darai turi išliekamąją vertę, tik reikia mokėti tai atpažinti ir iš to pasimokyti.

Copyright © 2014 - 2020  |    All rights reserved